Terminal płatniczy dla działalności sezonowej - Planet Pay

Terminal płatniczy dla działalności sezonowej

01.02.2024

3 minut czytania

Standardowe oferty korzystania z terminali płatniczych wiążą się zazwyczaj z długoterminową umową dzierżawy. To podejście doskonale sprawdza się dla firm o stabilnej sprzedaży przez cały rok. Jednak co z przedsiębiorcami, których biznesy charakteryzują się sezonową sprzedażą?

Dla takich właścicieli biznesów, idealnym rozwiązaniem są sezonowe terminale płatnicze. To innowacyjne podejście pozwala na korzystanie z mobilnych terminali płatniczych tylko wtedy, gdy faktycznie są one potrzebne.

Zalety terminala sezonowego

Dla wielu konsumentów płacenie kartą, smartfonem czy nawet zegarkiem jest stałym elementem codziennego życia. Z tego powodu terminal płatniczy stał się nieodłącznym narzędziem w wyposażeniu przedsiębiorstw, nawet jeśli prowadzą one sezonową działalność.

Z sezonowych terminali skorzystają szczególnie branże, które intensywnie działają w określonych okresach, takie jak handel detaliczny, gastronomia, czy organizatorzy wydarzeń. Mobilne terminale sprawdzają się idealnie podczas sezonu letniego na festiwalach, targach czy imprezach plenerowych, zapewniając elastyczność obsługi płatności w różnych lokalizacjach.

Sezonowy terminal płatniczy może przynieść wiele korzyści takich jak:

  • Zwiększenie liczby klientów
  • Wzrost wartości sprzedaży
  • Bezpieczeństwo transakcji
  • Wygoda i łatwość obsługi
  • Przyspieszenie procesu sprzedaży

Rodzaje terminali płatniczych dla działalności sezonowej

W prowadzeniu sezonowej działalności kluczowa jest szybkość, mobilność i poręczność. Wybieraj kompaktowe, łatwe do przenoszenia terminale, które sprawnie dostosują się do nowego miejsca sprzedaży. Upewnij się, że ich obsługa jest prosta, minimalizując czas obsługi transakcji. Zwróć uwagę również na trwałości baterii. Długo działająca bateria to gwarancja nieprzerwanej obsługi klientów. Sezonowy terminal płatniczy może efektywnie wspomagać płatności w intensywnych okresach, dlatego przy wyborze zwróć uwagę na te kluczowe kryteria.

Aplikacja POSapp

Dzięki aplikacji POSapp możesz zmienić swój smartfon lub tablet w terminal płatniczy. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się w biznesie który wymaga częstego przemieszczania się, eliminując potrzebę posiadania dodatkowego fizycznego urządzenia. Aplikacja POSapp pozwala na przyjmowanie zbliżeniowych płatności kartami Visa i Mastercard, płatności mobilnych opartych na cyfrowym portfelu Apple Pay lub Google Pay oraz BLIK.

mPOS

Jeśli masz możliwość korzystania z dodatkowego urządzenia, mobilny terminal płatniczy mPOS (z ang. mobile point of sale) to doskonały wybór. To niewielkie, lekkie urządzenie bezprzewodowe umożliwiające obsługę płatności bezgotówkowych. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi i łączności GPRS, idealnie sprawdzi się w terenie, tam gdzie stałe ładowanie terminala jest wyzwaniem.

Terminal stacjonarny

Dla sezonowych sklepów stacjonarnych idealnym rozwiązaniem będą terminale stacjonarne, gdzie płatność za zakupy przyjmowana jest przy stanowisku kasowym. W przypadku tego rodzaju terminali niezbędne jest stałe połączenie z siecią za pomocą gniazda internetowego oraz podłączenie do źródła zasilania. Idealnie sprawdzi się np. podczas sezonu zimowego przy prowadzeniu wypożyczalni sprzętu narciarskiego.

Jeśli zastanawiasz się, które rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze i chcesz poznać opinie ekspertów skontaktuj się z nami poprzez formularz dostępny TU lub przez telefon 801 50 80 50.

Polecane artykuły